Piątek 27 marca młodzież z klasy 1, 2 i trzeciej, realizująca zajęcia z języka polskiego rozszerzonego, w ramach medialnych i psychologicznych zajęć mentoringowych poza szkołą, wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Bardzo bogaty plan zajęć, w większości warsztatowych sprawił, że ten dzień był naprawdę aktywny i niezwykle kreatywny.
Pierwszy punkt programu obejmował wizytę w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, a w jej ramach warsztaty medialne Animowany film dokumentalny. Jak animować rzeczywistość? Animowany film dokumentalny łączy autentyczne historie z językiem animacji. Opiera się na faktach, prawdziwych wypowiedziach, nagraniach dźwiękowych lub relacjach świadków, ale zamiast obrazu „z kamery” wykorzystuje animację. Młodzież tworzyła własne animadokumenty, świetnie się przy tym bawiąc.
Kolejne, twórcze zajęcia, poświęcone były poznawaniu tajników introligatorstwa. Młodzież tworzyła od podstaw własne, autorskie notesy. Podczas warsztatu nasi uczniowie poznali podstawy techniki introligatorstwa, dowiedzieli się, jakie narzędzia są przydatne do wykonania notesu, poznali także krótką historię książki.
Ostatni punkt obejmował zwiedzanie immersyjnej wystawy Leonardo versus Michał Anioł. Pojedynek geniuszy Renesansu, która łączy najnowocześniejszą technologię z historyczną rzetelnością. Interaktywne instalacje, inspirowane renesansowymi studiami twórców, rywalizacja, geniusz obu twórców to wyjątkowe doświadczenie, w którym historia sztuki w połączeniu z nowoczesną technologią sprawia, że widz staje się uczestnikiem wielkiego pojedynku.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p. D. Jaśkowska – mentor profilu medialnego oraz p. Martyna Merwa – Klocek – mentor profilu psychologicznego.

