fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

W dniach 24 oraz 30 października br. uczniowie klas drugich z profilu inżynierskiego oraz medialnego uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Persecution Through Their Eyes, organizowanym przez Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”.

Pierwsze wydarzenie projektowe odbyło się w Bramie Grodzkiej, podczas którego uczniowie wzięli udział w  interesującym warsztacie edukacyjnym opartym na biografiach osób prześladowanych w czasie II wojny światowej. W drugiej części spotkania przedstawiony został spektakl pt. “Granice wojny”, oparty na autentycznych wydarzeniach po agresji Rosji na Ukrainę, oraz ustnych świadectwach Ukraińców i Polaków zebranych w Lublinie.

Zwieńczeniem projektu była dyskusja panelowa “Doświadczenie wojny”. Doświadczeni historycy oraz przyjaciele z Ukrainy w poruszający sposób wypowiedzieli się o tragicznej sytuacji w tym kraju. Po spotkaniu młodzież miała okazję zapoznać się z wystawą prezentującą historie ofiar prześladowań nazistów, ale także sprawców. Wystawa jest nadal dostępna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.