fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

 W dniu 14 grudnia nasi inżynierowie z klas 3CI, 2D i 1A pod opieką Grzegorza Zawadzkiego i księdza Mariusza Górniaka udali się na Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej.

   Na początku uczniowie wysłuchali bardzo interesującego wykładu prof. dr hab. Mariusza Krawca na temat nanotechnologii i technik badania powierzchni. Następnie udaliśmy się na trzy pracownie, gdzie mogliśmy zobaczyć dwa skaningowe mikroskopy tunelowe oraz spektrometr fotoemisyjny z rozdzielczością kątową. Mogliśmy zobaczyć na żywo jak przebiegają pomiary w ultrawysokiej próżni oraz efekty tych badań. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na wykład profesora Pawła Olko z Państwowej Akademii Nauk na temat „ Fizyka dla przyszłości radioterapii protonowej”. Uczniowie siedząc na auli pośród profesorów i doktorów mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, a ja powspominać dawne czasy.

   Po wykładzie udaliśmy się do pracowni komputerowej gdzie uczniowie mieli możliwość rozwiązywania zagadek logicznych oraz programowania klocków lego. Zabawa była przednia, co widać na zdjęciach.