fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Od 31 maja do 2 czerwca uczniowie klas I przebywali na wycieczce na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Energylandii i w Krakowie. Pierwszym punktem wyprawy była Pieskowa Skała, potem spacer w kierunku jaskini, w której największą atrakcją były kiście nietoperzy, a dla niektórych wypasiony pająk. Mieliśmy też okazję podziwiać pięknie wyrzeźbione skały na kształt np. rękawicy czy bramy krakowskiej (okazało się, że jest taka w Ojcowskim Parku Narodowym, nie tylko w Lublinie). Wiosenny spacer wśród uroczej, bujnej wiosennej flory dobrze nas nastroił.

Noclegi mieliśmy w domu pielgrzymkowym w Górze Kalwarii, miejscu bardzo przyjaznym, tchnącym spokojem, w pięknym otoczeniu, obok sanktuarium. Nie znaczy to jednak, że noce były całe przespane…

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w Energyladii. Niektórzy sześć razy przejechali się rollecoasterem, co otarło się już pewnie o rekord Guinnessa. Można też było spędzić czas znacznie spokojniej, korzystając z mniej ekstremalnych form rozrywki, jak np. karuzela z konikami lub odpocząć na leżaczkach przy basenie. Cały dzień to okazało się wcale nie za wiele.

Ostatni dzień był przeznaczony na Kraków, w nim Wawel i żelazne punkty: kościół Mariacki, Wawel i oczywiście ukochany czas wolny.

Wycieczka nie była wprawdzie zbyt długa, ale program bardzo zróżnicowany i ciekawy, a pani przewodnik – sympatyczna. Wszyscy uznaliśmy nasz wyjazd za bardzo udany. Oby więcej!