fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Dnia 19.02.2024 uczniowie klasy 2B udali się pod opieką nauczycielki biologii – pani dr Agnieszki Grądzielewskiej na warsztaty stomatologiczne w Centrum Symulacji Medycznej.


Warsztaty zostały zorganizowane dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Rodziców z naszej klasy – państwa Agnieszki i Wojciecha Świątkowskich. Nasi Uczniowie otrzymali możliwość uczestnictwa w zajęciach takich, jakie standardowo są prowadzone dla studentów UM. Na pierwszych zajęciach uczniowie mieli okazję wcielić się w chirurgów stomatologicznych. Spisali się świetnie podając bardzo spokojnym pacjentom (fantomy) znieczulenie, a następnie wyrywając im stalowe zęby. Następnie udaliśmy się na zajęcia z higieny stomatologicznej, na których pacjenci (fantomy) mieli przeprowadzone zabiegi usuwania osadów nazębnych. Uczniowie wcielili się w role lekarza dentysty i asystentki stomatologicznej. Po wyszorowaniu wszystkich akrylowych ząbków udaliśmy się do kolejnej pracowni, gdzie mieliśmy okazję przećwiczyć pracę stomatologa w wirtualnej rzeczywistości na najnowocześniejszym na świecie wirtualnym symulatorze stomatologicznym SIMtoCARE Dente oraz symulatorach SimoDont. Wirtualnie wierciliśmy w zębach (usuwaliśmy próchnicę) i zakładaliśmy wypełnienia. Wrażeń było co nie miara, bo praca na tak wysokiej klasy sprzęcie jest taka realistyczna!!!


Na koniec, każdy z uczniów dostał własne stanowisko komputerowe i pod okiem Pani dr n. med. Agnieszki Świątkowskiej wczuliśmy się w rolę ortodonty – znalezienie tych punktów anatomicznych w żuchwie i szczęce oraz ustalenie kątów między nimi nie było proste mimo pomocy komputera!
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za tak wspaniałe praktyczne warsztaty!!!