fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Dnia 10 maja br. uczniowie z klas 2a, 2cp i 2cm mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej, poświęconych tematowi „AUTOPREZENTACJA, czyli jak kreować swój wizerunek”. Spotkanie, będące częścią programu VIA CARPATIA, zostało poprowadzone przez Panią dr inż. Joannę Wyrwisz.

Podczas zajęć zgłębiliśmy wiele istotnych aspektów dotyczących kreowania własnego wizerunku. Dowiedzieliśmy się m.in., jakie czynniki wpływają na odbiór naszej osoby, kto powinien jako pierwszy podać rękę podczas przywitania, jakie znaczenie mają kolory w prezentacji oraz co wyraz twarzy i postawa ciała mogą o nas powiedzieć. Ponadto, poprzez różnorodne zadania, mieliśmy możliwość sprawdzenia i doskonalenia naszych umiejętności komunikacyjnych.

Okazało się, że prezentacje oraz wystąpienia publiczne to zadania wymagające nie tylko wiedzy, ale także pewności siebie i umiejętności skutecznej komunikacji. W tym kontekście warto przywołać słowa Winstona Churchilla, który podkreślał, że „mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także, by nie wyczerpać słuchaczy…” 

Zajęcia te nie tylko poszerzyły naszą wiedzę, lecz także zachęciły do refleksji nad własnymi umiejętnościami komunikacyjnymi oraz sposobem prezentacji siebie w różnych sytuacjach.