kontakt

663 510 571

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych z września 2025 r. była jednym z najbardziej intensywnych i jednocześnie najbardziej udanych wyjazdów, w jakich w ostatnim czasie uczestniczyli uczniowie naszego liceum. W ciągu kilkunastu dni odwiedziliśmy miejsca, które do tej pory znaliśmy głównie z filmów, seriali i relacji w internecie, a na żywo okazały się jeszcze bardziej imponujące. Była to podróż pełna kontrastów – od oceanu, przez pustynię, aż po wielkie, tętniące życiem miasta.

W programie znalazły się zarówno najbardziej znane atrakcje zachodniej części USA, jak i miejsca, które trudno zrozumieć, dopóki nie zobaczy się ich na własne oczy. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich Grand Canyon, który zdecydowanie należy do tych widoków, których nie oddają żadne zdjęcia. Z zupełnie innej strony mogliśmy zobaczyć amerykańską inżynierię podczas wizyty przy Hoover Dam, a jeszcze inny klimat poczuliśmy w Las Vegas, gdzie oprócz zwiedzania był też czas na zakupy i poznanie miasta w bardziej codziennym wydaniu.

Dużo emocji dostarczyło również Los Angeles i okolice. Odwiedziliśmy między innymi SoFi Stadium, halę Los Angeles Lakers, Universal Studios oraz Grammy Museum. Nie zabrakło przejazdu przez Beverly Hills i Hollywood, czyli miejsc kojarzonych z przemysłem filmowym i muzycznym na całym świecie. Był też czas na zakupy, które – jak się okazało – potrafią być równie ważnym punktem programu jak zwiedzanie.

Wyjazd do USA był nie tylko okazją do zobaczenia niezwykłych miejsc, ale także do integracji, samodzielności i sprawdzenia się w podróży po zupełnie innym kontynencie. Wspólne przejazdy, długie dni pełne wrażeń i mnóstwo sytuacji, których nie da się zaplanować, sprawiły, że była to wyprawa, którą będziemy wspominać jeszcze bardzo długo. Pozostaje tylko pytanie — dokąd pojedziemy następnym razem?