W wyniku współpracy pomiędzy Liceum im. Jana III Sobieskiego a Szkołą Podstawową im. Bolesława Chrobrego narodził się pomysł wspólnego celebrowania Międzynarodowego Dnia Poezji.
Młodzież z klas ósmych została zaproszona przez licealistów – przedstawicieli koła teatralnego – do wspólnej podróży i kreatywnego odkrywania sensów poezji Wisławy Szymborskiej.
Prezentację poświęconą polskiej noblistce, ciekawostkom z jej życia, specyfice jej twórczości oraz niebanalnym aktywnościom artystycznym przygotowała i przedstawiła Ania Paradzińska.
W świat poezji autorki lepiejów młodszych kolegów wprowadzili członkowie koła teatralnego poprzez recytację najpiękniejszych wierszy. Byli to: Ania Paradzińska, Hania Cwalina oraz Ernest Popiela. W przygotowanie wystawy prac uczniów oraz pomoc w prowadzeniu warsztatów włączyły się również Maja Wronowska i Zosia Konaszczuk.
Uczniowie klas ósmych – po wylosowaniu konkretnych utworów Szymborskiej – mieli za zadanie stworzyć własne, autorskie kolaże inspirowane poezją, która była przecież jedną z ulubionych form twórczej aktywności autorki Radości pisania. Prace uczniów zostały wyeksponowane na wystawie na parterze liceum.
Inicjatywa nie byłaby możliwa bez współpracy nauczycielek języka polskiego z obu szkół – pani Joanny Rysak i pani Doroty Jaśkowskiej – oraz wsparcia technicznego pana Cezarego Obroślaka.

