fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

23 kwietnia młodzież, pod opieką polonistek – p. Doroty Jaśkowskiej oraz p. Joanny Wójtowicz-Mróz, przygotowała szereg inicjatyw kulturalno –edukacyjnych, które tematycznie łączyły się ze świętem książki.

Nasz pomysł na celebrowanie tego dnia został zauważony i doceniony przez dziennikarzy z Telewizji Lublin, którzy zaprosili nas do porannego programu, by porozmawiać o naszych działaniach i o szkole. Po raz pierwszy wyszliśmy z inicjatywą łączącą instytucje i pokolenia w przestrzeni miejskiej, dzięki współpracy z Filią nr 2 Biblioteki Miejskiej oraz Centrum Kultury, na ulicy Peowiaków. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Biblioteki mogliśmy na działania twórcze zaaranżować przestrzeń wokół Biblioteki, która na kilka godzin stała się mekką pasjonatów książki oraz przestrzenią edukacyjną dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 w Lublinie.

Nasi uczniowie przygotowali stoiska eksperckie, na których dzielili się wiedzą na temat swoich ulubionych książek, stacje zadaniowe, które pomagały uporządkować i powtórzyć materiał dotyczący lektur szkolnych, stolik ciekawostek na temat książek, przy którym mogliśmy się dowiedzieć m.in. jak wygląda japońska zapachowa książka kucharska. Niezwykłym doświadczeniem było także wysłuchanie fragmentów Wielkiej Improwizacji z Dziadów cz. III, którą przygotowali uczniowie klasy 2d pod opieką p. Joanny Wójtowicz-Mróz.

Powyższe aktywności to tylko część naszych działań. Pozostałe objęły przestrzeń miejską, a zwłaszcza ścisłe centrum miasta – Plac Litewski, okolice Parku Saskiego. Tu z kolei nasza młodzież promowała czytelnictwo, poprzez rozdawanie czerwonych róż, które symbolizują dzień książki oraz autorskich zakładek, czy też fiszek, słodkości, oczywiście z cytatami z literatury. Uczniowie przeprowadzili także sondę uliczną „Czytam, bo…”.

Nasze działania nie mogłyby zaistnieć w takiej skali, gdyby nie ogromne wsparcie i pomoc p. Prezesa Zarządu Waldemara Leszcza, p. Dyrektor Ireny Wojtowicz, p. Doroty Niewęgłowskiej, p. Anny Zatyki, p. Marii Dąbrowskiej Wosiak, p. Krzysztofa Szlachty.