fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

W ciągu dwóch ostatnich tygodni tj. 24 listopada oraz 1 i 2 grudnia gościliśmy w naszej szkole sympatycznego praktykanta z Niemiec Mario Bouslovitch. Urodzony i wychowany w Hanowerze, obecnie mający 27 lat, za chwilę rozpocznie staż jako nauczyciel chemii i nauk społecznych w liceum. Jego hobby to tenis stołowy, gra od 20 lat z powodzeniem, jest także członkiem Tischtennisverein (klubu tenisowego) oraz trenerem. Od kilku lat związany z Goethe-Institut, za pośrednictwem którego odbywa praktyki w Polsce.

Dla naszych uczniów przygotował kilka bardzo ciekawych prezentacji, między innymi o sytuacji polityczno-gospodarczej w Niemczech, systemie szkolnictwa, możliwościach kształcenia/studiowania, stowarzyszeniach, ugrupowaniach oraz klubach cieszących się dużą popularnością u naszych zachodnich sąsiadów oraz parę przykładów Jugendsprache – czyli slangu młodzieżowego.

Oprócz nieocenionych korzyści płynących z możliwości kontaktu z żywym językiem, liczymy na partyjkę w ping-ponga. Zaproszenie zostało przyjęte z entuzjazmem.