fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

6 marca uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w niecodziennej lekcji obywatelskiej w Warszawie. Pierwszym jej punktem była edukacja poprzez teatr, drugim natomiast spotkanie z pracownikami biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Młodzież obejrzała spektakl  „Wszechmocni w sieci” w Teatrze Kamienica. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje jej konsekwencje. Twórcy zaproponowali  widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, ukazując rolę ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonili do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

Rozważania te następnie zostały niejako przeniesione do zupełnie innej przestrzeni – Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, gdzie wybrzmiało bardzo wiele problemów, z którymi młodzi ludzie w cyberprzestrzeni muszą sobie radzić. Doprecyzowano także pojęcia, które czasami interpretujemy zbyt szeroko – takie, jak wolność słowa i granice tej wolności, prawo do ochrony wizerunku, czy dobra osobiste każdego człowieka.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Monika Wójcik, p. Agnieszka Grądzielewska, p. Irena Babkiewicz, p. Grażyna Dziewulska, p. Dorota Jaśkowska, p. Cezary Obroślak, p. Krzysztof Szlachta.