fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

W dniach 24-29 listopada uczestnicy projektu polsko-izraelskiej wymiany młodzieży „ W poszukiwaniu wspólnej historii” spędzili niezapomniane chwile w mieście partnerskim Lublina Rishon LeZion. Jest drugie co do wielkości miasto w Izraelu, które zachwyca krajobrazem, prężnie rozwijającą infrastrukturą, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi a zarazem związkiem z tradycja, kulturą i historią narodu izraelskiego.

W ramach ciekawego i różnorodnego programu pobytu przygotowanego przez gospodarzy nasza młodzież uczestniczyła w warsztatach historii mówionej, gotowania dań tradycyjnych i tworzenia własnych wierszy w Młodzieżowym Domu Kultury, odwiedziła Urząd Miasta, tradycyjny targ w Tel-Awiwie. Uczniowie spędzili wieczór szabatowy z rodzinami, a w sobotę mogli zwiedzić Morze Martwe lub pojeździć na wielbłądach w pustyni.

Zapewne najwięcej wrażeń dostarczyła uczestnikom wymiany całodniowa wycieczka do Jerozolimy, podczas której zwiedziliśmy najważniejsze miejsca znane nam ze stron Nowego Testamentu.

Cały pobyt w Izraelu był wspaniałym doświadczeniem. Liczymy na kontynuację naszej współpracy z uczniami z Rishon LeZion.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.