fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

„ W poszukiwaniu wspólnej historii” – taki tytuł nosi projekt realizowany przez młodzież z Lublina i Rishon LeZion z Izraela. W projekcie uczestniczy młodzież z trzech lubelskich szkół, w tym z naszego liceum.

W dn.12-17 października gościliśmy w Lublinie grupę uczniów z Rishon LeZion wraz z opiekunami. Nasz debiut w projekcie uważamy za wyjątkowo udany, gdyż goście z Izraela byli zachwyceni uroczystością ślubowania uczniów klas pierwszych Sobieskiego, w której mogli  uczestniczyć; atmosferą, gościnnością i zaangażowaniem całej społeczności szkolnej podczas ich pobytu w naszych murach, profesjonalizmem pana Lecha Remiszewskiego – naszego przewodnika po Majdanku, historią Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata – prababci Ali Wasyl.

Program wizyty naszych gości był bardzo bogaty: młodzież odwiedziła Urząd Miasta Lublin i Bramę Grodzką Teatr NN, uczestniczyła w przygotowaniach do szabatu w synagodze Jeszywas Chachmej Lublin, wspólnie zorganizowaliśmy wzruszającą ceremonię upamiętniającą ofiary Holokaustu na Majdanku.

Jednym z punktów programu była wizyta w Kazimierzu Dolnym, który o tej porze roku wywarł na naszych gościach ogromne wrażenie. Rodziny goszczące zabrali swoich gości w różne zakątki naszego województwa a zwieńczeniem pobytu było zwiedzanie Warszawy.

Pod koniec listopada nasi uczniowie wyruszą do Rishon LeZion z rewizytą. Liczymy, że to dopiero początek pięknej współpracy międzynarodowej w naszym liceum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.