fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

15 marca na lekcjach Podstaw Przedsiębiorczości mieliśmy przyjemność gościć Panią Magdalenę Koleśnik z firmy audytorskiej, która dzięki współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce poprowadziła dla uczniów ciekawe zajęcia: przybliżyła nam fascynujący świat finansowych wybiegów oraz największych oszustw w historii.

Rozpoczęła od omówienia potencjalnych motywacji firm do popełniania oszustw oraz zilustrowała nam „trójkąt Donalda Cresseya”. Następnie wskazała w jaki sposób i w których obszarach istnieje możliwość zniekształcenia, zafałszowania danych w sprawozdaniach finansowych. Poprzez przykłady spektakularnych upadków takich firm jak amerykański Enron, czy losy pomysłowych przestępców jak Charles Ponzi (autor piramidy finansowej zwanej od jego nazwiska schematem Ponziego), a także zawirowane dzieje wrocławskiej firmy GetBack dowiedzieliśmy się, na co należy uważać, gdzie nie inwestować naszych środków, aby ich nie stracić oraz czego unikać, nawet jeśli nadarza się kusząca okazja.

Nasze pomysły na biznes będą nowatorskie i zawsze w granicach prawa. Nie skuszą nas już też obietnice szybkiego zysku w zamian za proporcjonalnie niewielką wpłatę. Dziękujemy Pani audytor za ciekawą podróż przez świat finansowych niekoniecznie legalnych rozwiązań.