fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

16 lutego młodzież z klas pierwszych wzięła udział w wycieczce do Warszawy, w czasie której uczniowie mieli możliwość poszerzenia własnych kompetencji humanistycznych, w czasie lekcji języka polskiego poza ławką szkolną.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu „1984” w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Powieść Rok 1984 – na podstawie której  powstał spektakl – to dystopijna powieść George’a Orwella, napisana w 1948 roku, jest jedną z najsłynniejszych książek XX wieku.

Po spektaklu młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, przeprowadzonych przez edukatorkę Teatru – p. Natalię Grzędzińską. Rozmowa dotyczyła opisanego przez Orwella społeczeństwa poddawanego kontroli i inwigilacji, gdzie każdy krok obywatela jest śledzony przez Wielkiego Brata, czyli analizy totalitaryzmu, mechanizmu opresji i jego zakorzenienia w ludzkiej naturze.

Ostatnim punktem programu były zajęcia w Muzeum życie w PRL-u, w czasie których – na ścieżkach edukacyjnych zaproponowanych przez edukatorów – uczniowie mieli nie tylko okazję poznać fragmenty opisywanego przez Orwella świata, ale także ich doświadczyć w tematycznych pokojach i restauracji z poprzedniej epoki.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. G. Dziewulska, p. I. Babkiewicz, p. D. Jaśkowska