fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

W wiele edukacyjnych atrakcji obfitowała piątkowa wycieczka klas 2a i 2d do Warszawy. Dzięki temu, że program był bardzo bogaty, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Naszą wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od podziwiania okazów  w Muzeum Ziemi. Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji muzealnej, która poszerzyła naszą wiedzę o skałach i minerałach.

Następnie udaliśmy się do Centrum Pieniądza NBP, gdzie  pod opieką animatora odkrywaliśmy tajniki bankowości i finansów. Mogliśmy podnieść kilkunastokilogramową sztabkę złota, obejrzeć wnętrze bankowego skarbca, czy zostać obsypanym pieniądzem w symulatorze „deszczu monet”. Warsztaty, w których uczestniczyliśmy przybliżyły nam historię pieniądza, polskiej bankowości oraz roli Narodowego Banku Polskiego.  W kontekście obchodzonej w tym roku rocznicy 100 lat wprowadzenia złotego do obiegu, a także udziału naszego Liceum w projekcie „Złote szkoły NBP” – to był idealny moment, aby wzbogacić naszą wiedzą na temat dziejów naszej polskiej waluty.

Następnym ciekawym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym. Tu podziwialiśmy dzieła Matejki, Chełmońskiego, Gierymskiego, Mehoffera, Wyspiańskiego i wielu innych wyśmienitych artystów. A to nie był jeszcze koniec atrakcji!

Wieczorem udaliśmy się do Teatru Współczesnego na sztukę pt. ”Wachlarz”. To lekka komedia o zbiegu niefortunnych zdarzeń prowadzących jak to zwykle w komediach do happy-endu. Spektakl barwny, wspaniale zagrany, z doskonałą scenografią. Świetnie się bawiliśmy!

W drodze powrotnej wspominaliśmy  i zastanawialiśmy się wspólnie co nam się najbardziej podobało.