fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

W ostatni dzień drugiego tygodnia nauki (piątek 15. 09) uczniowie dwóch klas wyjechali na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Roztocze.
Pierwszym jej punktem była lekcja z hydrologii przeprowadzona przez pana prof. Marka Goliszka w Guciowie. Uczniowie dokonali pomiarów i obliczeń stanu wody, tempa i ilości przepływu. Po intensywnej pracy nagrodą była pajda swojskiego chleba ze smalcem z grzybami – wszystko eco, z miejscowego straganu. Przy okazji poczyniliśmy obserwacje dotyczące przemian zachodzących na wsi – rezygnacji z coraz mniej opłacalnego rolnictwa (uprawy i hodowli) na rzecz agroturystyki, sprzedaży zdrowej żywności.
Następny etap wycieczki to spacer po malowniczej okolicy Stawisk połączony z wykładem na temat ukształtowania terenu, ciekawych form geologicznych, skamieniałych drzew i źródeł wstępujących.
Oczywiście odbył się też spływ kajakowy Wieprzem w okolicach wsi Kaczórki. Mielizny i nieoczekiwane meandry rzeki wymagały ciągłej czujności i wysiłku, ale i tak niewielu osobom udało się nie zamoczyć doszczętnie. Dobrze, że było ciepło i słonecznie, więc nie groziło przeziębienie, tym bardziej, że po spływie czekał na nas kociołek gorącego jadła i napoje.
Na chwilę refleksji zatrzymaliśmy się w Bełżcu. Obejrzeliśmy olbrzymi pomnik poświęcony osobom, które zginęły w tym obozie zagłady.