fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

15 września to niezwykły dzień w kalendarzu naszej klasy 3b. Naszym przyszłym lekarzom udało się bowiem wziąć udział w fascynujących pokazach chemicznych oraz zajęciach w Muzeum Historii Naturalnej na terenie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS). To wydarzenie pozostawiło  trwałe wrażenia i poszerzyło naszą wiedzę na wiele tematów.

Pokazy Chemiczne: Odkrywanie Tajemnic Świata Atomów

Pokazy chemiczne były absolutnie spektakularne! Podczas nich mieliśmy okazję zobaczyć, jakie niesamowite reakcje zachodzą między różnymi substancjami chemicznymi. Wybuchy, błyskawice, zmiany kolorów – to tylko niektóre z atrakcji, które nas zafascynowały. Dowiedzieliśmy się, że chemia to nie tylko teoria, ale także ekscytująca praktyka.

Muzeum Historii Naturalnej: W Świat Nauki i Przyrody

Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej była niezapomniana. Zbliżyliśmy się do tajemniczych świata przyrody, oglądając fantastyczne eksponaty zwierząt, skamieniałości i minerałów. Spacerując po korytarzach muzeum, odkrywaliśmy historię życia na naszej planecie, a także zrozumieliśmy, jakie zmiany zachodziły na przestrzeni milionów lat.

Podsumowanie: Dzień Pełen Naukowych Odkryć

Dzień 15 września był dla naszych przyszłych lekarzy dniem pełnym naukowych odkryć i fascynacji światem nauki. Pokazy chemiczne i wizyta w Muzeum Historii Naturalnej UMCS pozostawiły w naszych sercach trwałe wspomnienia oraz inspirację do dalszego zgłębiania tajemnic przyrody i nauki.

Dziękujemy Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej za tę wspaniałą okazję oraz za możliwość uczestnictwa w tych niezwykłych zajęciach. Jesteśmy przekonani, że to był początek naszej długiej i fascynującej przygody ze światem nauki i medycyny.