fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Dnia 20 września br., uczniowie z klasy 1LB mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w XIX edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło rozszerzyć wiedzę i zanurzyć się w fascynujący świat nowoczesnych technologii medycznych.

Głównym punktem wycieczki były warsztaty o tematyce „Hodowle in vitro – medycyna przyszłości,” które odbyły się w siedzibie Uniwersytetu Medycznego, dokładniej w Collegium Pharmaceuticum. Już na samym początku uczniowie mogli poczuć atmosferę naukowego odkrywania i eksploracji.

Warsztaty były prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego. Uczniowie Sobieskiego wysłuchali prelekcji o fascynujących aspektach hodowli tkanek i narządów in vitro oraz o tym, jakie znaczenie mogą mieć te technologie dla przyszłości medycyny. Wykorzystując nowoczesny sprzęt laboratoryjny, mieli możliwość przyjrzeć się mikroskopijnie hodowlom komórkowym i zrozumieć, jak ważną rolę odgrywa to w badaniach i leczeniu wielu chorób.

Jednak to, co najbardziej zachwyciło młodzież, to możliwość praktycznego eksperymentowania. Sami mieli okazję przeprowadzić proste procedury hodowli komórek i zobaczyć, jak trudna, ale jednocześnie ekscytująca jest praca naukowa.

Oprócz naukowych doświadczeń, Festiwal Nauki dostarczył także inspiracji. Spotkać było można wielu pasjonatów nauki i młodych naukowców, którzy dzielili się swoimi historiami sukcesu. To dodało młodzieży z Sobieskiego motywacji do kontynuowania nauki i eksploracji naukowej ścieżki w przyszłości.

Podsumowując, udział w XIX Lubelskim Festiwalu Nauki był dla klasy 1 niezapomnianym doświadczeniem. To było spotkanie z nauką w najczystszej formie, co pozwoliło lepiej zrozumieć znaczenie medycyny in vitro i zainspirowało do dalszego rozwijania pasji naukowych.

 

Dziękujemy organizatorom i wykładowcom za tę niezwykłą okazję