fbpx

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

kontakt

663 510 571
81 524 70 95

szkoła

dla rodzica

rekrutacja

O szkole

Zasady rekrutacji

Opłaty i promocje

Zapisy i harmonogram

Sekretariat
663 510 571

Dla rodzica

Statut

Dokumenty szkolne

Dziennik

Matura

Plan lekcji

Plan zajęć pozalekcyjnych

Kalendarz

Podręczniki

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

Zebrania i konsultacje

LO Sobieski

Nauczyciele

Psycholog

Opłaty

Historia szkoły

Sukcesy

Oferta zajęć pozalekcyjnych

Młodzi chemicy

Zobacz również

Aktualności

Tablica ogłoszeń

4 grudnia młodzież z klas 1c oraz 2c, wzięła udział w wycieczce do Warszawy, która zaplanowana została w taki sposób, by rozwijać pasje filmowo – teatralne uczniów.

W Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych humaniści brali udział w cyklu zajęć, których celem było zapoznanie się ze specyfiką produkcji filmowej oraz poznawanie poszczególnych zawodów filmowych.– poprzez zajęcia na planie filmowym „Jan Matejko – Historia w ożywionych obrazach”

Kolejne zajęcia – warsztaty kostiumowe – miały zapoznać młodych ludzi z problematyką kostiumu filmowego oraz – w części praktycznej – wyobrażenie sobie i zaprojektowanie całej postaci ze szczególnym uwzględnieniem jej kostiumu – detali i charakterystycznych dla niej rekwizytów.

Kolejny punkt programu nie tylko pozwalał zgłębić tajemnice sztuki teatralnej, ale w wyśmienity sposób uzupełniał pracę na lekcji z najwybitniejszą powieścią rosyjską okresu dwudziestolecia międzywojennego – Mistrzem i Małgorzatą. Spektakl w Teatrze Muzycznym Buffo w bardzo sugestywny sposób ukazywał wypaczoną rzeczywistość totalitarnego państwa i jego obywateli, ale także ogromną siłę miłości, która może uzdrawiać i ocalać człowieczeństwo.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. D. Jaśkowska oraz p. Krzysztof Szlachta.

Zdjęcia spektaklu pochodzą ze strony internetowej Teatru.