12 maja klasy 2a, 3c i 3d z naszego liceum wzięły udział w praktycznych mini-warsztatach przygotowanych specjalnie dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez Pracowników Wydziału Nauk Społecznych KUL w ramach Dni Otwartych WNS.
Warsztaty miały na celu nie tylko zaprezentowanie poszczególnych kierunków, ale przede wszystkim kształtowanie praktycznych umiejętności w ramach poszczególnych dyscyplin.
Tematy były bardzo ciekawe, oto niektóre z nich:
„Doradztwo kariery i coaching – zawody przyszłości”– Planowanie kariery, budowanie ścieżek awansu, zarządzanie talentami w organizacjach, planowanie szkoleń, rozwój efektywności zawodowej i osobistej pracowników to tylko niektóre z działań doradców kariery i coachów.
„Zawód dziennikarz”- jak dobrze przygotować się do nagrania?, telewizyjny dresscode, studio/ greenbox / scenografia studyjna, mowa ciała – czego unikać podczas wypowiedzi?, prompter – a co to takiego?, autoprezentacja przed kamerą, nagranie wypowiedzi z użyciem promptera, analiza nagrań.
„Efektywna komunikacja czyli rzecz o mówieniu, słuchaniu a nawet plotkowaniu”- Dlaczego jednych możemy słuchać godzinami a inni meczą nas już po 5 minutach? Co sprawia, że wypowiedziane przez nas słowa lub napisane teksty ktoś błędnie interpretuje – przypisuje im inne znaczenie, odmienne od naszych intencje? Skąd się bierze plotka?
„Dlaczego wolimy dresy z trzema paskami niż bez, czyli co wpływa na siłę marki?”- Dlaczego samochody terenowe nazywamy jeepami, a buty sportowe adidasami? Na warsztacie zaprezentowane zostały tajniki tworzenia silnych marek i ich znaczenie w życiu codziennym.