W dniach 16-19 kwietnia w Chorzowie odbyły się finałowe zawody LII Olimpiady Geograficznej. Uczniowie z całej Polski rozwiązywali nieoczywiste zadania, uczestniczyli w grach terenowych i poznawali środowisko i historię Górnego Śląska. Dla nauczycieli przygotowano interesujące wykłady i wycieczki.
Z radością informujemy, że uczniowie Sobieskiego: JULIAN WYSOCKI uzyskał tytuł laureata, a MIKOŁAJ STASIAK – finalisty! W obu przypadkach oznacza to zwolnienie z egzaminu maturalnego z geografii.
GRATULACJE !!!

